čtvrtek 16. září 2021

Z UOL jsem odešel a ono si mě stejně našlo. Lukáš Gonsior

Lukáši, ty jsi šéf ostravské pobočky a zároveň vedeš tým účetních asistentů. Co všechno máš na starosti?

Tak předně řeším, abychom měli včas zpracované a zadané všechny doklady. Koordinuji a školím kolegy a starám se, aby všechno klapalo. Rychle teď rosteme, takže jsme museli urychleně nabírat nové lidi.

Jak dlouho už jsi v UOL?

No, už je to 10 let. Do UOL jsem nastoupil hned po škole, byla to moje první práce. Dodnes si pamatuji, že jsem odcházel z pohovoru nadšený a byl jsem přesvědčený, že tu práci dostanu. A povedlo se. Pracoval jsem v Praze 6 let, pak jsme chtěli s přítelkyní rodinu a v Praze jsme si nemohli dovolit koupit byt. Proto jsme se rozhodli, že se vrátíme zpět do Karviné. Dal jsem výpověď a nastoupil do DHL.

Když za pár let Jana spouštěla pobočkovou síť, napsala mi na LinkedIn, zda bych jí nechtěl pomoct rozjet ostravskou pobočku. Souhlasil jsem a teď ji vedu.

Jaké problémy nejčastěji řešíš?

Špatně se nám zadávají zahraniční faktury, zejména ty čínské. Mandarínštinu se učím, ale jde mi to pomalu. 😃

Co máš na své práci nejraději?

Když vidím jednu velkou 0. To znamená, že všechny doklady jsou zadané. To je náš cíl. My jsme takový předvoj pro účetní, aby měli doklady v pořádku k dispozici a mohli se věnovat své práci. Jsem taky rád za každého nového klienta, hlavně za ty z Ostravy samozřejmě. 😃

A co je naopak nejtěžší?

Nejtěžší je to s našimi Iťáky. 😃 Pořád jim posílám podněty, co zlepšit, ale nedostanou se k tomu tak rychle, jak bych chtěl. Ale samozřejmě to chápu, mají toho hodně.

Těžké je to ještě s vysokoškoláky na brigádě. Někdy mi přijde, že často mají problém projevit iniciativu, jedou striktně podle tabulek a nepoužívají tolik zdravý selský rozum.

Nosíš si práci domů?

To ne a ani nechci. Chci to mít oddělené. Samozřejmě, pokud je něco opravdu urgentního, řeším to kdykoliv. Snažím se ale všechno stihnout v práci a doma se věnovat rodině. Když přijdu domů z práce vezmu malou a jdeme ven.

Překvapí tě ještě někdy klient?

To moc ne, ale občas mě překvapí, když volají neklienti s žádostí o radu. Asi už jsme tak známí, že nás berou jako nějakou poradnu pro všechny věci účetní. 😃

Co děláš ve volném čase? Jak si nejlépe odpočineš?   

Hraju futsal, amatérskou ligu. Je to moje letitá láska, dřív jsem hrál závodně hokej. Nebo v létě, když je hezky, zajdeme na jedno orosené na zahrádku, dcerka si tam vyhraje na prolézačkách a jsme všichni spolu.

Co dovolená? Vyrazil jsi už letos někam?

Byli jsme v Turecku. Překvapilo mě, že roušky tam nikdo neřeší, takže to byla pohodička.